Baseny ogrodowe stelażowe

Basen ogrodowy całoroczny – relaks na wyciągnięcie ręki

Marzysz o relaksie i orzeźwieniu w upalne dni? Zainwestuj w basen stelażowy, który umieścisz w swoim ogrodzie. Wyprawa do aquaparku czy na pływalnię pochłania dużo czasu, szczególnie jeśli wybierasz się tam z dziećmi. Zakup basenu ogrodowego stelażowego to nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy, ponieważ jest to wieloletnia inwestycja, która zwraca się po pewnym czasie. Dzięki basenowi ogrodowemu wystarczy, że założysz strój kąpielowy, aby ochłodzić się podczas upalnych dni w domowym zaciszu. Baseny ogrodowe całoroczne to także doskonała propozycja dla tych osób, które nie przepadają za publicznymi kąpieliskami i cenią sobie prywatność. Basen w Twoim ogrodzie z pewnością dostarczy Ci i Twojej rodzinie bądź przyjaciołom mnóstwo frajdy oraz orzeźwienia podczas słonecznych dni.

Bezpieczny basen w ogrodzie dla Twoich pociech

Jeśli jesteś rodzicem, to zapewne wiesz, że podczas kąpieli z dziećmi na pływalni bądź nad jeziorem trzeba mieć oczy dookoła głowy. Basen ogrodowy stelażowy to bezpieczna opcja dla Twoich pociech ze względu na niedużą głębokość i stabilną konstrukcję. Dzięki niemu Twoje dzieci będą mogły bawić się w wodzie przez cały okres wiosenno-letni, bez konieczności wyjazdów na publiczne kąpieliska. Niemniej jednak baseny ogrodowe cieszą się także dużą popularnością wśród dorosłych, którzy marzą o relaksie i orzeźwieniu w chłodnej wodzie podczas upalnych dni. Gwarantujemy, że basen ogrodowy będzie stanowił doskonałe miejsce do zabawy, odpoczynku i integracji z najbliższymi przez całe lato!

Stabilna konstrukcja basenu ogrodowego stelażowego

Baseny ogrodowe stelażowe różnią się od basenów rozporowych czy dmuchanych nie tylko ceną, ale także kilkoma właściwościami. Przede wszystkim są one w stanie utrzymać siłę wyporu większej ilości wody niż w przypadku basenów dmuchanych. Dzięki stabilnej konstrukcji stelażu masz pewność, że zgromadzona w nim woda nie wyleje się podczas zabawy.

Baseny ogrodowe stelażowe pozwalają także na swobodne opieranie się o jego ścianki. Wyróżniają się dużym rozmiarem, a więc dają możliwość nieograniczonej zabawy, a nawet nauki podstaw pływania u dzieci. Zatem jeśli w okresie wakacyjnym planujesz wodne szaleństwo w swoim ogrodzie, to zdecydowanie polecamy zakup basenu stelażowego. Przypominamy jednak, że basen stelażowy nie jest tym samym, co basen całoroczny. Rozkłada się go jedynie w okresie wiosenno-letnim i co ważne – na stabilnym gruncie. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Od kilku lat okres wiosenno-letni wiąże się przede wszystkim z wysokimi temperaturami, które utrudniają codzienne funkcjonowanie i negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. Aby upalne dni stały się znośne, a przede wszystkim przepełnione radością, zdecydowanie warto rozważyć inwestycję w basen ogrodowy, który umożliwi ochłodzenie organizmu, a także dostarczy wielu godzin przepełnionych zabawą młodszym domownikom. Nie jesteś przekonany? Koniecznie sprawdź, dlaczego jeszcze basen w ogrodzie uchodzi za zdecydowany must have w upalne dni. W tym celu polecamy również nasz wpis – Nowoczesny basen – jaki to basen?

Dlaczego warto zainwestować w basen ogrodowy stelażowy?

W rzeczywistości baseny ogrodowe stelażowe uchodzą za wieloletnią inwestycję, która zwróci się wraz z upływem czasu. Oprócz szybkiego oraz skutecznego sposobu na ochłodzenie organizmu pozwalają one oszczędzić czas i koszty, które normalnie wydalibyśmy na dojazd lub karnet na pływalnię.

Baseny ogrodowe całoroczne to również świetne rozwiązanie dla miłośników sportów wodnych, którzy mogą w każdej chwili przeprowadzić trening i doskonalić swoje umiejętności. Co najważniejsze, decydując się na basen ogrodowy stelażowy, równocześnie stawiamy na higienę. W porównaniu do basenów publicznych nie musisz martwić się o zarazki czy jakość wody. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt oraz tabletki umożliwiające regularne chlorowanie zgromadzonej wody. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą naszej firmy! A z wszystkim pytania zapraszamy do kontaktu.

Jak przygotować podłoże pod basen ogrodowy?

Basen ogrodowy to świetny pomysł. Rozłożenie go będzie doskonałą okazją na spędzenie czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Aby cieszyć się z prywatnego kąpieliska należy wcześniej przygotować podłoże. Basen ogrodowy stelażowy najlepiej ustawić na piasku, trawniku lub kostce brukowej. Warto jednak pamiętać, że piasek będzie wymagał wypoziomowania, trawa po sezonie i złożeniu basenu będzie całkowicie zniszczona, a na kostkę brukową najlepiej wyłożyć matą, dzięki czemu dno będzie bezpieczniejsze w użytkowaniu. Z kolei nie zalecamy stawiać konstrukcji na asfalcie, kamienistym terenie, kamyczkach dekoracyjnych i glinie. Unikanie niestabilnego gruntu gwarantuje przedłużenie żywotności basenu. Rodzaj podłoża jest bardzo istotny, ale nie można zapomnieć też o wyborze odpowiedniego miejsca, które będzie wystarczająco nasłonecznione, aby móc w pełni cieszyć się z relaksu w ogrodzie.  

Jaki kształt basenu ogrodowego wybrać?

Kształt basenu ogrodowego jest równie istotny, co jego wymiary i rodzaj. Punktem wyjścia pozostaje dostępne miejsce, które warunkuje powierzchnię pozwalającą na relaks. Zdecydowanie najpopularniejsze są baseny prostokątne rozporowe, jak i te wzmacniane stelażem. Sprawdzają się dla dzieci i dorosłych. Umożliwiają aktywny wypoczynek, a dostępna powierzchnia zapewnia więcej miejsca w porównaniu do okrągłych basenów. Stelaż gwarantuje trwałość i wytrzymałość. Świetnie sprawdza się w małym przydomowym ogrodzie, na większym terenie i na działce poza miastem. Dla młodszych miłośników aktywności w wodzie, warto rozważyć prostokątny basen rozporowy. Nie wymaga precyzyjnie przygotowanego podłoża. Drobne nierówności nie przeszkadzają w kąpieli, a boki basenu eliminują ryzyko wylania się wody, co zazwyczaj sprzyja zabawom w gronie kochających letnie kąpiele dzieci. 

Czy basen ogrodowy można zostawić na zimę?

Składanie basenu po sezonie letnim nikogo nie dziwi, ale co jeśli miejsce na przechowywanie jest ograniczone? Wielu klientów zastanawia się, czy basen ogrodowy można zostawić na zimę. Okazuje się, że zbiorniki rozporowe i ze stelażem mogą zimować na ogrodzie, jednak należy zastosować kilka niezbędnych czynności, które nie wpłyną na trwałość konstrukcji i jakość kąpieli w kolejnym sezonie. 

Pierwszym etapem jest pozostawienie wody około 10 do 20 cm poniżej urządzeń montowanych w środku. Absolutnie nie należy pozbywać się wody w całości, bo to może prowadzić do uszkodzeń zbiornika. Istotne jest również zastosowanie środków, które pozostawią wodę czystą bez zanieczyszczeń. Aby powstrzymać zamarzanie wody wystarczy wrzucić do basenu ogrodowego specjalne bojki, styropian lub połączone ze sobą puste, plastikowe butelki. Ostatnim etapem przygotowania basenu do okresu jesienno-zimowego jest właściwe zabezpieczenie zaworów i nałożenie pokrywy basenowej na zbiornik. Niezbędne będzie osuszenie instalacji grzewczej, filtrów i zatkanie dyszy korkami.