Basen prostokątny to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich miłośników sportu, którzy chcą zadbać o odpowiednią ilość aktywności fizycznej nawet podczas upalnych, letnich dni. Jeśli więc zastanawiasz się nad zainwestowaniem w siebie oraz przestrzeń domową, to trafiłeś w odpowiednie miejsce. Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu wysokiej jakości basenów do domów oraz ogrodów. W ofercie nie mogło również zabraknąć basenów prostokątnych, które od kilku lat cieszą się niemałą popularnością wśród klientów – podobnie jak bliźniacze rozwiązania jak baseny stelażowe czy baseny ogrodowe.

Basen prostokątny – najlepsza inwestycja do Twojego domu bądź ogrodu

Jak już wspomnieliśmy, basen prostokątny budzi ogromne zainteresowanie wśród klientów i nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Taka inwestycja nie tylko pozwoli na regularne treningi, ale także urozmaici ogrodową bądź domową przestrzeń. Niemniej basen prostokątny cieszy się dużym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na:

  • możliwość aktywnego wypoczynku w postaci pływania,
  • większą powierzchnię w porównaniu do basenów okrągłych,
  • niezwykłą trwałość, w szczególności jeśli budowa konstrukcji opiera się na stelażu,
  • łatwe dopasowanie do przestrzeni, czego nie można powiedzieć o basenie okrągłym.

Dlaczego warto kupić basen prostokątny?

Bez wątpienia basen prostokątny do przydomowego ogrodu to doskonały sposób na zorganizowanie letniego wypoczynku w zaciszu własnego podwórka, ale w sposób aktywny! Baseny prostokątne ogrodowe, zarówno stelażowe, jak i baseny rozporowe, to doskonała rozrywka zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Sprawdzą się one podczas przyjęć rodzinnych oraz spotkań ze znajomymi. W swoim basenie urządzisz też mecze gry w piłkę lub pobawisz się ze swoimi dziećmi. To doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Basen ogrodowy to idealne miejsce do pierwszej nauki pływania i nurkowania. Dodatkowo model w kształcie prostokąta, to najlepsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o ustawność i zagospodarowanie ogrodowej przestrzeni. Ponadto posiada on większą powierzchnię pływania w porównaniu z basenem okrągłym o podobnej powierzchni.

Jak odpowiednio ustawić ogrodowy basen prostokątny?

Basen stelażowy prostokątny to zbiornik, który rozkładany jest na czas sezonu letniego i zwykle nie przesuwa się go w inne miejsce ze względu na jego rozmiary oraz ogromną wagę. Należy zatem odpowiednio wybrać i przygotować miejsce, w którym dany basen ma stać tak, aby nie było później z nim żadnego kłopotu. Niekorzystnym miejscem będzie to tuż pod drzewami. Opadające liście lub igły, skutecznie będą zanieczyszczać zbiornik. Dobrze jest zatem wybrać otwartą przestrzeń w ogrodzie na wypoziomowanym podłożu. Pod basen należy położyć matę lub plandekę. W ten sposób będziesz chronić spód basenu przed zniszczeniem, a stopy przed chropowatą powierzchnią.

Baseny prostokątne są duże, zmierz zatem dobrze dostępną przestrzeń, zanim kupisz swój wymarzony model ogrodowy, stelażowy. Dzięki temu będziesz miał pewność, że dobrze wkomponuje się w ogród. Prostokątny kształt basenu pozwala na dużą swobodę ustawienia, ale warto odpowiednio zaplanować pracę i ułożenie zbiornika wcześniej, zanim rozpoczniesz faktyczne jego rozkładanie.

Podobnie należy zadbać o miejsce na baseny rozporowe. Odpowiednie ułożenie zbiornika sprawi, że woda nie będzie się wylewała, a nierówności na spodzie basenu nie będą przeszkadzały w jego użytkowaniu. Musisz pamiętać również o swobodnym dostępie do źródła prądu.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakup basenu stelażowego, czy rozporowego, musisz zadbać o stan wody i czystość zbiornika. Higiena i bezpieczeństwo są przecież najważniejsze! Produkty, które pomogą Ci w utrzymaniu basenu w czystości, to przede wszystkim pompy z odpowiednim filtrem, chemia basenowa oraz akcesoria do czyszczenia basenu, jak np. siatka, czy odkurzacz.

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana zakupem basenu prostokątnego do swojego ogrodu bądź domu, aczkolwiek posiadasz kilka pytań, serdecznie zachęcamy do kontaktu drogą mailową lub telefoniczną. Nasi specjaliści postarają się rozwiać Twoje wątpliwości.